31 Ocak 2009 Cumartesi

THY'nin yeni KampanyasıBilindiği gibi THY, Ünlü Oyuncu Kevin Costner'ı, bir dizi reklam filminde oynamak üzere ülkemize getirdi. Kampanyanın teaser çalışması durumunda olan ilk reklam filmi ise geçtiğimiz günlerde TV ekranlarında dönmeye başladı.


Öncelikle film tamamen bir sinema filminin fragmanı havasında yapılmış. Açıkçası bu olabilecek en basit, en klişe işti gibi geliyor bana. Eğer kampanyanın sloganı da reklam filmindeki "bu sene kendinizi bir yıldız gibi hissedeceksiniz." olacaksa şimdiden THY adına geçmiş olsun demek istiyorum. Zira Kevin Costner gibi bir yıldızı getirip bu kadar vasat bir kampanya yapılmamalıydı diye düşünüyorum. Belki ve de umarım ki THY' nin bu iş için görevlendirdiği ajans bizi şaşırtır ve kampanyanın devamında çok orjinal ve gerçekten akılda kalıcı reklam filmleriyle karşılaşırız.


Ayrıca benim reklam filminde takıldığım bir nokta daha var; Reklam filminin neden ingilizce seslendirildiğini anlayabilmiş değilim. Yurt dışında yayınlanacak filmler ingilizce seslendirilebilir tabi ancak, Türk Hava Yolları'nın TÜRKİYE' de gösterime giren bir reklam filmi neden ingilizce olur, bunu gerçekten anlayabilmiş değilim. Bence bu, atlanmaması gereken önemli bir detaydı. Bunu Türk Hava yolları açısından bir kayıp olarak görüyorum. Dediğim gibi kampanyanın teaser çalışması pek ümit verici gelmedi bana. Umarım kampanyanın devamı daha sağlam temeller üzerine oturur da THY'nin kampanyası Kevin Costner'a Türkiyede bir tatil yaptırmış olmaktan başka işlere de yarar...
Filmi bu linkten seyredebilirsiniz...
02 02 2009 tarihinde düzeltme;
Teaser'ı takip eden raklam filmini dün seyretme fırsatı buldum. Açıkçası fikir olarak güzel bir çalışma olduğunu söylemek gerekli diye düşünüyorum. Teaser'a bakınca devamının anlaşılamıyor olması oldukça güzel ve de ortaya oldukça hoş reklam fikri çıkmış. THY' nin hizmet anlayışına ve sunmak istediği imaja uygun bir çalışma olduğunu da belirtmek lazım.
Ama teaserın neden türkçe olmadığı hala kafamı kurcalamaya devam ediyor.

Hiç yorum yok: